چت رومclose
ماجدی در تایلند
زمان جاری : شنبه 29 دی 1397 - 8:18 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام مهمان گرامي؛
مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد


آیا میدانید؟ ایا میدانید :


تعداد بازدید 102
نویسنده پیام
hani آفلاین

تو

ارسال‌ها : 54
عضویت: 18 /1 /1391
سن: 20
تشکرها : 1
تشکر شده : 15
ماجدی در تایلند

ماجدي:كاپيتان بوريرام به مد يرعامل شان مي گفت ميرشاد سرزدن يادم مي داد/مي دانم چه كسي آن اطلاعات را به روزنامه ها داد/در تايلند سالم زندگي كردم/اولين قراردادم 3500 دلار بود و خودم آشپزي مي كردم/براي هر بوريرامي يك جعبه خرما بردم فرودگاه
من به بازي فردا و نتيچه اش خوشبينم چون تيم ما در شرايط خوبي قرار دارد ،هم از نظر جسمي هم رواني و اميدوارم با حداكثر اختلاف و يك نتيجه خوب از زمين خارج شويم

باشگاه طلایی – فردي كه امروز به عنوان سرپرست روي نيمكت استقلال مي نشيند و قرار است مقابل يك تيم تايلندي تيمش را در راه رسيدن به قهرماني آسيا همراهي كند خودش يك پا تايلند شناس خبره است و با فوتبال ، اهالي فوتبال در اين كشور و جو تيم ها و ورزشگاه هاي اين كشور آشنايي زيادي دارد.
ميرشاد ماجدي به عنوان اولين بازيكن ايراني شاغل در فوتبال تايلند و كسي كه بيشترين سال حضور را در فوتبال اين كشور جنوب شرق آسيا داشته حالا در قامت مدير تيم آبي پوش ايران مقابل بوريرام همراه تيمش صف آرايي خواهد كرد و شايد اين تقابل براي او جالب تر از بقيه استقلالي ها باشد.
ماجدي در گفت و گو با یکی از رسانه ها در خصوص حضورش در تايلند و تيم بوريرام مي گويد.
امروز عكس جالبي در سايت باشگاه استقلال مي ديدم و يادمان افتاد شما سال ها در تايلند بازي كرديد و آنها را خوب مي شناسيد.
بله اما اين عكس مربوط است به حضور ناظر قرقيزستاني مسابقه در محل تمرين.ايشان مچ كوميشينر يا همان ناظر بازي هستند كه در حاشيه تمرين با او صحبت مي كردم.
شما چه زماني به تايلند رفتيد و چند سال در اين كشور حضور داشتيد؟
سال 1995 بود كه رفتم و 8-7 سال در آنجا بازي كردم كه در ليگ برتر اين كشور بود و دو سه سال هم به عنوان مشاور اصلي كميته فوتسال تايلند همراه آقاي آدي ساك بودم.
قبل از شما هم كسي براي فوتبال حر فه اي به تايلند رفته بود؟
نه من اولين نفري بودم كه به اين كشور رفتم و بعد از آن من خودم نفراتي مثل عباس سرخاب،ايمان عالمي،ناصر عباسي و امير ميرزائيان را به تايلند بردم.
حضور در اين كشور با توجه به شرايط زندگي در آنجا و غذاهاي عجيب و غريبش برايتان سخت نبود؟
خب من هدف داشتم و به همين خاطر بالاخره بايد از يك جايي شروع مي كردم.واقعيتش اين است كه اول دنبالد درآمدزايي بودم اما بعد از آن با ارتباطاتي كه ايجاد كردم و با اقاي آدي ساك دوست شدم شرايطم تغيير كرد و دوستان زيادي در اي اف سي پيدا كردم.در ضمن با فوتسال هم عجين شدم و اختيار پيدا كردم تا كارها را انجام بدهم .البته نظرات ديگران هم محترم بود اما شرايطم بهتر شد و مسيرم تغيير كرد.
اولين تيم تان در تايند چه نام داشت؟
من در تيم بي اس سي تروساسانا بازي مي كردم كه دو سال قبل از من قهرمان تايلند شده بود .بعد از آن به تيم تي او تي يا همان مخابرات پيوستم و پس از آن هم يك سال براي ياسوب يا همان دخانيات بازي كردم.
همه اين تيم ها متعلق به بانكوك بودند؟
بله،آن زمان كل ليگ تايلند در بانكوك برگزار مي شد و تعداد تيم هاي ليگ هم 14 تا بود.
كيفيت ليگ و تيم هايش چطور بودند؟
خوب بود.من هميشه گفته ام ليگ تايلند قويتر از تيم ملي اش بوده چرا كه تيم ها از بازيكنان خارجي استفاده مي كنند.در اين ليگ هر تيم مي تواند 6 تا 8 بازيكن خارجي داشته باشد و از 6 نفرشان در ميدان استفاده كند.
زماني تيم فارمرز بانك تايلند هم دو بار قهرمان جام باشگاه هاي آسيا مي شد.
بله ،فكر كنم اين قهرماني ها برمي گردد به قبل از رفتن من به تروساسانا.آن سال ها سايپا نماينده ايران در اين رقابت ها بود.
اصلا چه شد كه تايلند را به عنوان مقصد فوتبالي تان انتخاب كرديد؟
حقيقيتش اين است كه ما سال 91 همراه تيم استقلال براي شركت در مرحله نهايي جام باشگاه هاي آسيا به قطر رفته بوديم .همان سالي كه در فينال و در ضربات پنالتي به الهلال باختيم و نايب قهرمان شديم.آنجا بود كه با بچه هاي تيم گمرك تايلند يا همان پارت آتوريتي كه در زبان محلي تاليا گفته مي شد آشنا شدم و با هم شماره تلفن رد و بدل كرديم.يك سال از اين اتفاق گذشت كه من با آن بازيكن تماس گرفتم و بعد از صحبت با او همان بازيكن شماره تلفن آقاي موراوين ماكوت رئيس باشگاه تروساسانا را به من داد و مقدمات حضورم در اين باشگاه فراهم شد.اتفاقا همين آقاي ماكوت الان رئيس فدراسيون فوتبال تايلند است.
اولين قراردادتان در فوتبال تايلند چقدر بود؟
حدود 3500 دلار.
واقعا با غذاهاي آنها كنار آمديد يا از فست فود و غذاهاي بين المللي استفاده مي كرديد؟
(با خنده)خب اولش سخت بود اما كم كم عادت كرديم ضمن اينكه من نرفته بودم كه 10 روز بمانم و به همين خاطر همه چيز فراهم كردم و خودم با تهيه وسايل آشپزي غذا درست مي كردم.من اكثرا در خانه غذا مي خوردم.
زبان عجيب و غريب تايلندي را چطور ياد گرفتيد؟
واقعا زبان خيلي سختي است و بيشترش لهجه به حساب مي آيد.من بعد از دو ماه ديدم دارم دپرس مي شوم .خودم انگليسي ام خوب نبود و آنها هم انگليسي نمي دانستند و نمي توانستم ارتباط برقرار كنم .بعد يك ديكشنري خودم درست كردم با سه زبان تايلندي،فارسي و انگليسي كه اتفاقا هنوز دارمش.بعد شروع كردم روزانه حرف زدن و رفتم جلو تا كلمه ها و جمله هاي جديد را حفظ كردم وياد گرفتم.اوايل سعي مي كردم حفظ كنم و سخت بود اما آرام آرام راه افتادم.
پس با اين بوريرامي ها هم حسابي گپ مي زنيد.
بله اتفاقا الان داشتم با كاپيتان بوريرام حرف مي زدم.اسمش هست گوب.البته اينها يك اسم شناسنامه اي بلند دارند اما يك «نوش نيم »هم دارند .زماني كه من در تيم تي او تي بودم اين بازيكن جزو نفرات جوان مان بود و ديروز به مديرعامل شان مي گفت ميرشاد به من سرزدن ياد مي داد.
شما در آن زمان تيم بوريرام را مي شناختيد؟
نه،هيچ شناختي نداشتم .ظاهرا اين تيم متعلق به يكي از شهرستان هاي خيلي كوچك تايلند است . متعلق به ايالت موتون توني و بوريرام يكي از شهرهاي اين ايالت به حساب مي آيد.در آن 8-7 سالي كه من آنجا بودم اين اسم را نشنيده بودم .البته تيمي كه اخيرا بوريرام را شكست داده را مي شناسم.اسم اين تيم هست چيگراي يونايتد كه اين تيم متعلق به شهر بزرگي است.چنگراي و چيگراي مثل مازندران و گيلان خودمان هستند و در شمال تايلند قرار دارند .وضعيت آب و هوايي اين دو منطقه هم با بقيه كشور فرق دارد و خنك تر است.البته شنيدم كه بوريرام تا بانكوك 380 كيلومتر فاصله دارد.
پس اين تايلند شناسي شما حتما به استقلال كمك خواهد كرد.
ما كه ادعايي نكرديم اما بعضي ها نوشته اند ماجدي خوش خدمتي كرده و از اين حرف ها.زندگي من آنجا تمام شده و اگر هم كمكي مي كنم براي باشگاهم انجام مي دهم.من اگر به باشگاهم كمك نكنم به چه كسي بايد كمك كنم؟
موضوع چيست؟
يك جا درباره در اختيار گذاشتن فيلم بازي چيزهايي نوشته اند اما من مي دانم اين دوست عزيز كيست و چه كاره است كه اين اطلاعات را داده .حالا مي خواهند اسمش را خوش خدمتي بگذارند يا هر چيز ديگر اما بايد بگويم من آنقدر آنجا سالم زندگي كردم كه موفق شدم دوستان زيادي پيدا كنم .اسم اين كار هم وظيفه شناسي است و بايد براي باشگاه حريف هم تسهيلاتي فراهم مي كرديم و دوست داريم آنها هم راضي باشند ضمن اينكه مي دانيم آنها هم نمي خواهند بابت اين كارها به ما پولي بدهند.
با اين حساب شما مي توانيد در تايلند كمك بزرگي براي تيم استقلال باشيد.
من هميشه دوست داشتم براي استقلال تاثير گذار باشم اما در مصاحبه هاي قبلي ام گفته ام اگر مي خواهيم صعود كنيم بايد در همين تهران كار را تمام كنيم چون شكست دادن تيم هاي تايلندي در شهر خودشان كار سختي است.
شما فيلم بازي هاي بوريرام را ديده ايد ؟كيفيت فني اش چطور است؟
بله فيلم شان را ديده ام.كيفيت خوبي دارند اما يكي از بهترين هايشان كه جزو بهترين گلزنان ليگ تايلند بوده را با خودشان نياورده اند.زماني كه ليست شان را ديدم اين را از مدير عامل شان پرسيدم كه گفت چون مشكل زانو داشت اسمش براي ليگ قهرمانان رد نشده و فقط در ليگ خودشان بازي مي كند.
در اين يكي دو روز كه آمده اند ارتباطات خوبي با آنها برقرار كرده ايد؟
بله .خودم رفتم فرودگاه استقبال شان و از آنجايي كه مي دانستم به خرما علاقه دارند نفري يك بسته رطب مضافتي كه شيره دارد به نفرات تيم شان دادم .
شما زبان انگليسي را هم در تايلند ياد گرفتيد؟
بله چون قراردادهايي كه مي نوشتيم به زبان انگليسي بود .البته زبان انگليسي من خيلي قوي نيست اما كلا دو زبانه شدم و از آن ديكشنري خيلي كمك گرفتم.
پس آن ديكشنري تاريخي شده برايتان.
بله ،اتفاقا ورق هايش كاهي شده و الان نمي دانم كجا گذاشتمش.قبلا هميشه همراهم بود.
خواندن و نوشتن زبان تايندي هم خيلي دشوار است.در اين بخش هم به جايي رسيديد؟
،نه اصلا.نمي توانم بخوانم يا بنويسم چون حروف خيلي دشواري دارند.البته فردي كه علاقه داشته باشد و بخواهد يك جا كار كند و درآمد داشته باشد اين را هم ياد مي گيرد.
شما از همراهي چند استقلالي ديگر در تايلند گفتيد.
بله عباس سرخاب و ايمان عالمي و ناصر عباسي در تروساسانا بودند كه بعد از يك دو سال يعني در سال هاي 95 و 96 برگشتند.بعد از آن من به تي او تي رفتم و امير ميرزائيان را به اين تيم بردم كه او هم بعد از دو فصل برگشت.من با اين تيم ادامه دادم تا سال 2002 و بعد از آن به مدت 6 ماه براي تيم گنتوم ويتنام بازي كردم.
پس اگر استقلال بخواهد يك تور آسياي جنوب شرقي بگذارد شما مي تواند يك تورليدرخوب براي تيم تان باشيد؟
( با خنده) فكر كنم آن دوست عزيز كه اطلاعات را به روزنامه ها داده بهتر باشد!
شما به غير از آن كاپيتان بوريرام فرد ديگري از تيم يا باشگاه شان را مي شناختيد؟
نه،رئيس اين باشگاه قبلا وزير فرهنگ تايلند بوده و شخصي كاملا سياسي است.همسرش هم جزو مسوولان شهر بوريرام بوده با پستي مثل فرماندار يا استاندار.يعني خانواده اي با كلاس و معروف هستند .من با مدير عامل اين باشگاه كه صحبت مي كردم چيزهاي جالبي مي گفت.مي گفت هر چقدر كه در سال بودجه مان هست 7-6 ميليون دلار اسپانسر مي گيريم.ضمن اينكه آنها خودشان لباس خودشان را توليد مي كنند و به نام بوريرام لباس مي زنند و مي فروشند.
پس با مديرعامل شان هم حسابي گپ زديد.
بله با هم از هواداران شان و موتونتاني گفت و اينكه يك استاديوم 24 هزار نفري دارند.مي گفت در بازي قبل 27 هزار بليت فروخته شده بود كه سه هزار نفر سر پا ايستاده بودند و بازي را تماشا كردند ضمن اينكه 15 هزار نفر هم بيرون استاديوم پشت در هاي بسته مانده بودند.براي خود من اين مساله خيلي جالب بود چون زماني كه من در تايلند بازي مي كردم اينطوري نبود و نهايتا 3-2 هزار نفر به استاديوم مي آمدند.اما جالب ترين حرفش اين بود كه از هيچ اسپانسري استفاده نمي كنند و لباس هايشان مربوط به يچ برندي نيست.خودشان توليد مي كنند و خودشان هم مي فروشند اما چون در آنجا كپي رايت رعايت مي شود از اين راه درآمد دارند.
پيش بيني شما از بازي فردا با اين تيم چيست؟
من به بازي فردا و نتيچه اش خوشبينم چون تيم ما در شرايط خوبي قرار دارد ،هم از نظر جسمي هم رواني و اميدوارم با حداكثر اختلاف و يك نتيجه خوب از زمين خارج شويم چون مي دانم در شرايط آب و هوايي آنجا تايلندي ها از ميزباني شان خوب استفاده مي كنند.البته نمي گويم كه ميزبان هاي خوبي نيستند، اتفاقا همه چيز را رعايت مي كنند اما بلدند چطوري در شهر خودشان بازي كنند .بنابراين ما در تهران بايد كار را تمام كنيم.
به هر حال استقلال در اين دو بازي مي تواند از تجربه شما استفاده كند.
من آن چيزي كه به عنوان تجربه در اختيار دارم را انتقال مي دهم اما تصميم گيرنده آقاي قلعه نويي است.
و قطعا اين تقابل براي شما ويژه تر از ساير استقلالي ها خواهد بود.
به نوعي بله.همان طور كه گفتم شماره 8 آنها كه كاپيتان شان هم هست و سبيل گذاشته به محض ديدن من به مديرعامل شان گفت ميرشاد را به خاطر مي آورم و آن داستان آموزش سر زدن را تعريف مي كرد.اين بازيكن الان يكي از سوپر استارهاي فوتبال تايلند به حساب مي آيد و در تيم ملي كشورش بازي مي كند.

سه شنبه 29 مرداد 1392 - 14:01
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | ماجدی در تایلند | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS